Naslovna O Nama Predškolska grupa
Predškolska grupa Štampa

Predškolsko odeljenje postoji u našoj ustanovi od školske 2011./2012.god. Njega čine razvojna i pripremno - predškolska grupa. Našim radom obuhvatamo decu sa različitim smetnjama u razvoju.

Opštih osnova predškolskog programa, u skladu sa Zakonom i statutom škole, u poludnevnom trajanju, prilagođenom razvojnim, vaspitno-obrazovnim i socio-kulturnim potrebama dece.
Predškolskim programom u našoj ustanovi obezbeđen je svakom detetu prilagođen pristup rada. Uz uvažavanje sposobnosti i individualnih potreba, za svako dete načinjen je pedagoški profil, individualizacija ili IV
OP.

Predškolska grupa ima za cilj podsticanje optimalnog razvoja i aktivnog uključivanja deteta u vaspitno-obrazovni rad, kao i prilagođavanje vaspitno-obrazovnog rada posebnim potrebama dece.

Prilikom ostvarivanja ciljeva vaspitanja i nege dece, polazi se od spontanih izraza deteta i poštuje njegova osobenost u otkrivanju sveta oko sebe.

Rad u predškolskoj grupi podrazumeva kombinaciju edukativnih aktivnosti i praktičnog rada sa decom , stalno praćenje napretka deteta. Ostvariva se kroz:

• usmerene aktivnosti (senzorno-perceptivne, motoričke, saznajne, komunikativno-govorne, muzičko-ritmičke, likovno-stvaralačke, ekološke )
  • slobodne aktivnosti i igru,
  • rekreativne aktivnosti.

U vaspitnoj grupi deca imaju organizovanu dodatnu vaspitno-obrazovnu podršku u obliku individualnih i grupnih psihomotornih, logopedskih vežbi i preventivno-korektivnih aktivnosti koje vode diplomirani defektolozi.
Zdravstvenu negu i podršku deci pruža medicinska sestra uz uvažavanje osnovnih principa i ciljeva vaspitanja i obrazovanja.

Veliki značaj u našem radu dajemo saradnji sa roditeljima i porodicom dece putem savetodavnog rada, svakodnevnih susreta, organizovanjem različitih edukativnih radionica i prezentacija. Deca su uključena u ritmičko-dramsku sekciju, sudeluju u svim kulturnim i javnim dešavanjima naše ustanove kao i izletima i ekskurzijama.