Skip to content

Naslovna Vesti U poseti Nacionalnoj službi za zapošljavanje
U poseti Nacionalnoj službi za zapošljavanje Štampa
utorak, 16 maj 2017 20:45
Podesite željenu veličinu slova

Naši učenici završnih razreda  srednje škole posetili su 04.05.2017. g. somborsku filijalu Nacionalne službe za zapošljavanje u cilju boljeg upoznavanja sa procedurom prijavljivanja na tržište rada nakon završetka školovanja. Ova aktivnost sastavni je deo programa profesionalne orijentacije učenika naše škole. Кroz polučasovni razgovor učenika sa Gordanom Strilić Stjelja iz NSZ, učenici su dobili praktične i korisne informacije o načinu (potrebnoj dokumentaciji i mestu) prijavljivanja u NSZ i daljim obavezama korisnika. Potom su imali priliku da postavljaju pitanja stručnjaku. Broj upućenih pitanja ukazuje na veliku zainteresovanost učenika za ovu temu. Кroz kratki rezime koji je usledio u vidu ponavljanja bitnog, videlo se da su učenici pomno pratili izlaganje stručnjaka i zapamtili osnovne informacije koje će im biti od pomoći nakon završetka njihovog školovanja. Na kraju su svi prošli kroz prostorije NSZ kako bi videli gde se nalazi kancelarija savetnika za zapošljavanje, info-pult i oglasna tabla sa aktuelnim konkursima za radna mesta.

02.jpg01.jpg

 


Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja

ZA SVA PRAVNA PITANJA ZAPOSLENI, UČENICI, RODITELJI I DRUGA ODRASLA LICA MORAJU DA SE OBRATE SEKRETARU ŠKOLE


Resursni centar  "Delo" radi svakoga dana.

Koordinator:
Katarina Salkanović   060/568-32-25

Pitajte!

Sva vaša pitanja vezana za osobe sa ometenošću možete poslati na e-mail adresu ustanove ili postaviti putem forme. Na pitanja odgovaraju naši stručnjaci, a odgovori će u najkraćem roku biti poslani na vašu e-mail adresu.


Top

© 2010 ŠOSO Vuk Karadžić Sombor.

joomfile.com
Joomla inotur picma