Naslovna Aktivnosti Arhiva 2007
2007 Štampa

Ekskurzija učenika Dnevnog centra

četvrtak, 13 septembar 2007 16:17

Učenici našeg Dnevnog centra su danas boravili na Paliću obišavši Zoo vrt i Palićko jezero. Jednodnevna ekskurzija je organizovana u okviru planiranih redovnih aktivnosti i, uz povoljno vreme, pružila je učenicima radost, razonodu i druženje.

Tema obeležavanja 3. decembra

sreda, 05 septembar 2007 16:16

Ujedinjene nacije su objavile temu ovogodišnjeg obeležavanja 3. decembra – Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom. Tema obeležavanja je: „Decent work for persons with disabilities". Više o temi i preporučenim načinima obeležavanja ovog značajnog datuma pogledajte na prezentaciji Ujedinjenih nacija prateći sledeći link www.un.org/esa/socdev/enable/disiddp.htm

Rad Resursnog centra „DELO“

petak, 31 avgust 2007 16:15

Sa početkom školske godine ponovo se uspostavlja redovan režim rada Resursnog centra „DELO“. Centar će raditi svakog radnog dana od 12.00 do 16.00 časova u prostorijama na Apatinskom putu br. 29 (ulaz iz dvorišta škole). Kontakt telefon Centra je (025) 43 44 20.

Spremno u početak nove školske godine

petak, 31 avgust 2007 16:15

Škola je spremna za početak nove školske godine. Završene su sve pripreme i poslovi za uspešan početak školske godine i u ponedeljak, 03.09.2007. godine, škola ponovo očekuje svoje učenike posle letnjeg raspusta. Prvog dana nastave u osnovnoj i srednjoj školi svi učenici dolaze na nastavu u prepodnevnoj smeni.

Seminar Pedagoškog zavoda Vojvodine

ponedeljak, 20 avgust 2007 16:14

Pedagoški zavod Vojvodine, u okviru realizacije projekta "Inkluzivna škola u multikulturalnoj zajednici", organizuje seminar «Smetnje u učenju» za predstavnike škola učesnica u projektu. Seminar će se održati u Novom Bečeju 21-22.08.2007. godine i namenjen je učiteljima, nastavnicima i stručnim saradnicima koji su motivisani za inkluzivni pristup u vaspitanju i obrazovanju. Naša škola učestvuje u ovom projektu u saradnji sa OŠ «Bratstvo jedinstvo» iz Sombora.

Stručno usavršavanje nastavnika

ponedeljak, 20 avgust 2007 16:14

U školi će se 22-24.08.2007. godine održati seminar pod nazivom «Kompetentan nastavnik između teorije i prakse». Seminar je organizovan za sve zainteresovane nastavnike Škole a akreditovan je od strane Zavoda za unapređenje obrazovanja i vaspitanja u okviru programa stručnog usavršavanja zaposlenih u obrazovanju za 2006/07. godinu.

Zahvalnica školi

petak, 17 avgust 2007 16:13

17.08.2007. - U sredu, 15.08.2007. godine u Novom Sadu je održana završna konferencija Pokrajinskog sekretarijata za rad, zapošljavanje i ravnopravnost polova povodom završetka realizacije projekta «Rehabilitacija i razvoj ljudskih resursa na integrisanom srpsko-mađarskom tržištu rada». Na konferenciji su partnerima i saradnicima u realizaciji ovog prekograničnog projekta uručene zahvalnice za doprinos realizaciji projektnih aktivnosti. Zahvalnicu direktoru naše ustanove Iliji Mašiću je uručio pomoćnik sekretara za rad, zapošljavanje i ravnopravnost polova Miroslav Vasin.

Susedska saradnja sa Mađarskom

sreda, 01 avgust 2007 16:12

01.08.2007. - U okviru realizacije prekograničnog projekta «Rehabilitacija i razvoj ljudskih resursa na integrisanom srpsko-mađarskom tržištu rada» našu ustanovu je posetila delegacija lokalne samouprave Bačalmaša (Mađarska) predvođena g-đom Valerijom Tog Godo, projekt menadžerkom. Gosti iz Mađarske su obišli objekte naše ustanove i na sastanku sa direktorom škole se upoznali sa radom i planovima razvoja škole. Dogovoreni su dalji kontakti i razmotrene mogućnosti buduće prekogranične saradnje.

Završen inkluzivni projekat

nedelja, 01 jul 2007 16:12

Završen je projekat „Saradnjom do inkluzije“ koji je naša ustanova realizovala u saradnji sa Osnovnom školom „Branko Radičević“ iz Stapara. Projekat je trajao 11 meseci, tokom kojih se se aktivnosti odvijale u obe škole. U realizaciju je bio uključen velik broj članova oba kolektiva, roditelji i učenici obe škole. Projekat su podržali Ministartsvo prosvete i sporta Republike Srbije, Save the Children UK i Irish Aid. Ukupna vrednost ovog uspešno realizovanog projekta je 650.000 dinara.

Sekcija somatopeda Vojvodine

petak, 22 jun 2007 16:11

U Novom Sadu je danas održana sednica Sekcije somatopeda Društva defektologa Vojvodine. Na sednici je usvojen Izveštaj o radu Sekcije za period 2003-2007 i razmatrana su pitanja od značaja za rad somatopeda. Sednica je održana u prostorijama Škole za osnovno i srednje obrazovanje „Milan Petrović“. Sednici su prisustvovale članice Sekcije iz Subotice, Sombora, Novog Sada, Inđije, Sremske Mitrovice, Stare Pazove i Veternika.

Povratak na početak strane